Czym jest mezoterapia igłowa

dsclinic

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem polegającym na wprowadzeniu do głębszych warstw skóry substancji odżywczych i rewitalizujących przy pomocy igły i strzykawki. Warstwa rogowa naskórka – najbardziej powierzchowna z warstw skóry jest szczelna i wiele cennych substancji nie jest w stanie przez nią przejść. Tą przeszkodę możemy pokonać przy użyciu cienkiej jak nitka igły, grubości 32-33 G wykonując kilkadziesiąt płytkich wstrzyknięć podczas których do skóry wprowadzane są odpowiednio dobrane preparaty. Przed zabiegiem znieczula się skórę specjalnym kremem.

Jakie substancje możemy użyć podczas mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem pielęgnująco-regeneracyjnym, do którego stosowane są różne substancje: kwas hialuronowy, witaminy, polipeptydy, nukleotydy, a także glicerol czy hydroksyapatyt wapnia. Mezoterapię możemy wykonywać również z użyciem osocza bogatopłytkowego. Ponadto, już same ukłucie powoduje pobudzenie skóry do regeneracji, w efekcie czego skóra widocznie zagęszcza się. W zależności od użytych substancji uzyskujemy silne nawilżenie skóry, redukcję drobnych zmarszczek, poprawę gęstości skóry, redukcję przebarwień i blizn. Mezoterapię, można wykonać na dowolnej części ciała, na szyi i dekolcie, na dłoniach, ale również na skórze głowy celem pobudzenia wzrostu włosów czy na udach i pośladkach, aby zredukować rozstępy i cellulit. Żaden krem nie zadziała tak głęboko i tak intensywnie.

W jakim obszarze można wykonań mezoterapię cienkoigłową?

Najczęstszymi obszarami poddawanymi mezoterapii jest twarz i owłosiona skóra głowy. W przypadku owłosionej skóry głowy podajemy preparat ( PRP , DR.CYJ ) w miejscach osłabienia włosów. Mezoterapia igłowa twarzy wymaga indywidualnego podejścia do skory pacjenta. Górna część twarzy zazwyczaj wymaga preparatów nawilżających, redukujących przebarwienia oraz minimalizujących przebarwienia.
W przypadku środkowej i dolnej części twarzy stosuje się preparaty mocno ujędrniające o charakterze liftingującym. W tym celu stosuje się stymulatory tkankowe. Najbardziej problematyczny obszar to okolica oka , gdzie skóra jest cienka oraz często wystepują obrzęki oraz cienie. W tym przypadku stosuje się mezoterapię dedykowaną na okolicę oka.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapia polega na wykonywaniu nakłuć cienką igłą, ale jedynie w powierzchownych warstwach skóry. Do skóry wstrzykiwany jest odpowiednio dobrany do potrzeb pacjenta preparat. Same nakłucia są mało bolesne, ale ok. 30 minut przed planowanym zabiegiem osoby wrażliwe na ból są dodatkowo znieczulane specjalnym kremem. Dzięki temu zabieg mezoterapii igłowej może być niemal bezbolesny. Nakłuwanie może trwać 30 – 60 minut, w zależności od obszaru zabiegowego, po zakończeniu zabiegu lekarz zabezpiecza skórę krem ochronnym. Skutkami ubocznymi mezoterapii igłowej mogą być delikatne zaczerwienienia lub niewielkie siniaki, które znikają po kilku dniach.Ślady po zabiegu znikają zwykle w ciągu 2-5 dPrzed planowanym zabiegiem mezoterapii igłowej nie zaleca się korzystania z solarium lub sauny. Największą skuteczność zapewniają serie zabiegów, których częstotliwość powinna być dopasowana do kondycji skóry pacjenta oraz zamierzonego rezultatu. Skuteczność mezoterapii igłowej jest widoczna już po pierwszych zabiegach. Skóra staje się wyraźnie wygładzona i dotleniona, odzyskuje utraconą jędrność.

Jakie są zalecenia po zabiegu mezoterapii?

Po mezoterapii igłowej, przez kilka dni należy unikać opalania obszaru poddanego zabiegowi oraz stosować preparaty ochronne z filtrem UV (na twarz minimum 30SPF). Oprócz tego warto pamiętać o standardowej pielęgnacji skóry, przede wszystkim jej nawilżaniu.

Kiedy można wykonywać zabieg ?

Zabieg może być wykonywany przez cały rok.

Ile zabiegów powinno się wykonać?

Dla najlepszych efektów zabieg mezoterapii powinien być wykonywany w seriach 3-6 zabiegów (w zależności od preparatu), wykonywanych w odstępach 2-4 tygodni. W zależności od preparatu i miejsca wstrzyknięcia seria zabiegów może być powtarzana co 6 do 24 miesięcy. Każdy zabieg mezoterapii wykonujemy w serii. Od tego jak dana seria będzie wyglądać decyduje lekarz na podstawie stanu skóry pacjenta.

Jakie są przeciwwskazania do mezoterapii?

Zabiegu nie stosuje się u osób z alergiami na składniki wstrzykiwanego preparatu. Mezoterapii nie powinno się przeprowadzać również u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią. Przeciwwskazaniem jest: opryszczka, wszelkiego rodzaju stany zapalne skóry, choroby nowotworowe, a także stosowanie leków przeciwkrzepliwych.

Facebook