Modelowanie ust kwasem hialuronowym

dsclinic

Modelowanie ust kwasem hialuronowym

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej jest powiększanie ust. Kwas hialuronowy ma bardzo szerokie właściwości i świetnie się sprawdza przy likwidowaniu asymetrii ust, uwydatnianiu czerwieni wargowej, nawilżaniu czy poprawianiu napięcia błony śluzowej warg. Zabieg polega na wstrzyknięciu przy pomocy igły lub kaniuli preparatu kwasu hialuronowego w czerwień wargową ,rynienkę wargową a czasem nawet okolicę okołowargową.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Jeśli posiadasz wąskie lub asymetryczne usta to wypełnianie jest idealnym zabiegiem dla Ciebie. Również jeśli chcesz mieć pełniejsze usta, bardziej nawilżone i zrewitalizowane. Zabieg polecany jest także osobom starszym, gdy z wiekiem zanika czerwień wargowa, skóra wiotczeje, a kąciki ust znacznie opadają.Modelowanie ,czy wręcz powiększanie ust kwasem hialuronowym to zabieg naturalny. Naturalne powiększanie ust możliwe jest do zastosowania w przypadku większości pacjentów. Umożliwia pacjentkom uzyskanie pożądanych efektów w odpowiedzi na brak satysfakcji z kształtu ust, ich struktury czy kolorytu.

Jak wygląda zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym?

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym nie jest skomplikowany, jednak dla Twojego bezpieczeństwa zawsze poprzedzamy go wnikliwą konsultacją medyczną.
W pierwszym etapie na okolice poddawane zabiegowi nakładany jest preparat znieczalujacy. Niekiedy, jeśli pacjenci zgłaszają znacznie obniżony próg bólowy, lekarz decyduje o zastosowaniu silniejszego środka podobnego do tego, który stosuje się w stomatologii.
Zabieg wypełniania ust kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu w głąb czerwieni wargowej, w miejscu potrzebującym zmiany, preparatu z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy ma plastyczną i krystaliczną postać żelu, który idealnie uzupełnia miejsca, gdzie pojawiły się zwiotczenia, wszelkie bruzdy czy ubytki objętości.Kwas hialuronowy w zabiegu korygowania ust podajemy igłą, czasami kaniulą. Usta po za biegu z kwasem hialuronowym mogą być obrzęknięte, czasami mogą pojawić się niewielkie krwiaki, objawy te ustępują zwykle w ciągu tygodnia.

Ile trwa zabieg?

Zabieg nie wymaga większego przygotowania i trwa zazwyczaj 15-40 minut. Przed modelowaniem ust zbierany jest szczegółowy wywiad lekarski, następnie odbywa się ocena twarzy w spoczynku i podczas mimiki. Omawiane są realne możliwości korekty oraz oczekiwania pacjentki. Po ustaleniu wszystkich szczegółów, poinformowaniu o możliwych powikłaniach i skutkach ubocznych przystępujemy do wykonania zabiegu.

Jakie są efekty zabiegu?

Efekty zabiegu są natychmiastowe. Oznacza to, że zaraz po zabiegu będziemy mogli cieszyć się ładnymi, pełnymi ustami, ale ostateczny efekt jaki osiagniemy widoczny będzie po wygojeniu ust, czyli po około 7-10 dniach. Jeżeli usta były skłonne do pzesuszania, po zabiegu ten problem zniknie. Ich kształt będzie zdecydowanie bardziej zarysowany, pełny. Pożegnamy również drobne zmarszczki, które lubią tworzyć się w tej okolicy. Efekty zabiegu modelowania ust to zwiększenie objętości ust i ich ujędrnienie, poprawa kształtu, asymetrii i konturu ust, poprawa nawilżenia i koloru czerwieni wargowej, uniesienie kącików ust, modelowanie rynienki i łuku kupidyna, niwelowanie ewentualnej dysproporcji pomiędzy wielkością wargi górnej i dolnej, likwidacja zmarszczek wokół ust.

Jakie są wskazania po zabiegu?

Po zabiegu wskazane jest picie dużej ilości wody, dzięki czemu rezultat będzie jeszcze bardziej widoczny. Przez kilka dni niewskazane jest korzystanie z sauny, basenu, solarium, spożywanie alkoholu, palenie papierosów oraz intensywna aktywność fizyczna.

Czy są przeciwskazania do zabiegu modelowania ust?

Główne przeciwwskazania do modelowania ust kwasem hialuronowym to ciąża oraz karmienie piersią. Do zabiegu nie powinny również przystępować osoby z aktywną opryszczką, bądź innymi stanami zapalnymi skóry.

Jak długo będę się cieszyć nowymi ustami?

Wpływ na to ma wiele czynników, począwszy od naszego trybu życia, ilości spożywanych używek, wieku oraz predyspozycji genetycznych. Średnio jednak efekt powiększenia ust utrzymuje się przez około rok.

Facebook