Konturowanie kwasem hialuronowym

dsclinic

Konturowanie twarzy kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszym organizmie, w największej ilości w naszej skórze. Odpowiada on głównie za elastyczność i nawilżenie skóry. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w organizmie maleje, dlatego skóra staje się bardziej przesuszona , mniej sprężysta, zaczynają pojawiać się zmarszczki. Medycyna estetyczna umożliwia modelowanie twarzy oraz korektę zmarszczek kwasem hialuronowym.Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym ma wiele zastosowań.
W medycynie estetycznej stosuje się dwa rodzaje kwasu hialuronowego – usieciowany i nieusieciowany. Kwas hialuronowy nieusieciowany stosowany jest w celu nawilżenia skóry, a pobudzając komórki skóry do odbudowy, powoduje jej zagęszczenie, ujędrnienie oraz wygładzenie drobnych zmarszczek. Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego można wykonywać wszędzie tam, gdzie skóra jest przesuszona, wymaga nawilżenia i rewitalizacji. Dla uzyskania pełnego efektu, zaleca się przeprowadzenie zabiegu w serii, na przykład trzech sesji w odstępie co cztery tygodnie.Kwas hialuronowy nieusieciowany wprowadzamy techniką mezoterapii igłowej. Podaje się go w miejscu powstawania zmarszczek przy pomocy cienkiej igły. Zabieg jest prawie bezbolesny, dlatego przeprowadza się go zwykle bez znieczulenia lub po użyciu kremu znieczulającego. Trwa on 20-40 minut. Kwas hialuronowy w naszej skórze wiąże wodę, dzięki temu skóra staje się napięta i doskonale nawilżona.
Kwas hialuronowy usieciowany to naturalny i bezpieczny wypełniacz, służy do wypełniania bruzd i redukcji zmarszczek, modelowania twarzy (wolumetrii twarzy), modelowania nosa, ust i linii żuchwy, podniesienia linii brwi, wypełnienia zapadniętych skroni, niwelowania cieni pod oczami, powiększania ust, ujędrniania ust, korygowania asymetrii ust, uzupełniania ubytków podściółki tłuszczowej w tzw. dolinie łez pod oczami, wypełnianie bruzd nosowo-wargowych i „linii marionetek” biegnących w dół od kącików ust.
Zabieg wolumetrii oraz ostrzykiwanie zmarszczek można z powodzeniem wykonać na różnych obszarach twarzy, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Modelowanie twarzy z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest przeznaczone dla osób, które zmagają się z widoczną utratą elastyczności skóry, zwłaszcza w takich miejscach jak policzki, skronie oraz żuchwa. Widoczna poprawa owalu twarzy to tylko jeden z efektów podania kwasu hialuronowego, możemy także zauważyć wypełnienie bruzd oraz zmarszczek na twarzy.

Zabieg polega na iniekcji wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego za pomocą igły lub kaniuli (tępo zakończonej igły), preparat z kwasem hialuronowym wstrzykiwany jest w głębokie warstwy skóry. Kwas hialuronowy to bardzo skuteczny wypełniacz. Rodzaj preparatu, a co za tym idzie gęstość i usieciowanie kwasu hialuronowego ustalane są przez lekarza podczas konsultacji.

Kwas hialuronowy jest dobrze tolerowany przez organizm, a rezultaty zabiegu są natychmiastowe. Po 10 – 18 miesiącach preparat jest rozkładany przez obecne w ciele enzymy, dlatego dla utrzymania efektu zabieg należy powtarzać. Na utrzymywanie się efektów zabiegu wpływ ma styl życia, stan skóry oraz wiek.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu to: ciąża i okres karmienia piersią, choroby autoimmunologiczne, skłonność do powstawania blizn, stany zapalne skóry (opryszczka), nadwrażliwość na kwas hialuronowy, choroby nowotworowe.

Facebook